Nie lubię pracy biurowej! Co zrobić?

Nie lubisz pracy w biurze i wydaje Ci się więzieniem? Siedzisz na krześle przez 8 godzin dziennie, wpatrując się w ekran, wykonując pracę, która nie jest dla Ciebie stymulująca? Istnieje grupa osób która myśli dokładnie tak jak ty, która szczególnie nie czuje się dobrze w pracy biurowej, preferują ruch bo mówią, że w ruchu jest coś, co wywołuje u nich kreatywność i szczęście.

W ciągu 100 lat przeszliśmy z minimalnej liczby stanowisk prac biurowych na naprawdę dużą skalę, także na rynku opieki zdrowotnej. Jest to fenomenalna zmiana w krótkim czasie. 100 lat może wydawać się długim czasem, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że w poprzednich 1000 latach niewiele zmieniły się warunki pracy ludzi, zdajesz sobie sprawę, jak duża jest to zmiana.

Praca w biurze stała się normą i w rzeczywistości większość ludzi dąży do tego aby tam pracować, ponieważ jest postrzegana jako bezpieczne i wygodne miejsce do pracy. Ale czy wszyscy są zainteresowani takim typem pracy? Praca w biurze to zwykłe doświadczenie, codziennie przechodzisz przez te same procedury – rutyna.

Łatwo jest przejść do trybu automatycznego pilota bez potrzeby angażowania swojego mózgu i bez potrzeby zastanawiania się nad problemami. Taki tryb pracy i stanowiska są wyjątkowo nudne dlatego monotonna natura pracy niszczy nasze dobre nastawienie. Ciało ludzkie nie zostało zaprojektowane tak, aby siedzieć w biurze przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Dlaczego ciągle poddajemy się temu dzień po dniu, skoro nie lubimy takiej pracy?

Są ludzie, którzy pracowali w moim biurze od ponad 20 lat, ja jestem na Ziemi od 27 lat. Myśl o tak długiej pracy w biurze sprawia, że ​​czuję się chory. Więc co zrobić aby było lepiej?

Plan ucieczki

Myślę, że głównym powodem, dla którego ludzie utknęli w biurach jest brak strategii wyjścia. Jeśli go nie masz, ryzykujesz, że stracisz pracę z której się utrzymujesz i wylądujesz z niczym.

Zanim będziesz mógł odejść, musisz w pełni uformować swoją strategię. Chociaż praca nigdy nie jest bezpieczna, lepiej jest mieć pracę niż jej nie mieć. Musisz przecież płacić rachunki, a praca w biurze to jednak ułatwia.

Najważniejszą rzeczą jest to, że musisz wiedzieć w którym kierunku chcesz zmierzać, to że nie chcesz pracować w biurze i się męczysz to jedno ale co dalej? Łatwo jest pozwolić życiu przejąć wodze, ale musisz przejąć kontrolę nad własnym życiem. Jeśli nie lubisz pracować w biurze, zrób coś z tym! Niestety nie podam Ci złotego środka na ucieczkę ponieważ każda praca jest inna, ale siedzenie z tym, ciągłe narzekanie i pragnienie czegoś innego, niczego nie zmieni. Jedyna walka z tym to twoje działanie i strategia!